ROBIJS SINGE

Duglass (50’)

Horeogrāfija un izpildījums: Robijs Singe/ Robbie Synge Gaismas: Braiens Gormans Skaņa: Deivids Maksvels Dramaturģiskā konsultācija: Pegija Oliseidžere Pasūtītājs: Yorkshire Dance (kā daļa no respond_ project)

Robijs Singe dzīvo Skotijas augstkalnē un ir studējis psiholoģiju Edinburgas universitātē. Pirms dejas studijām Lābana centrā Londonā, strādājis zinātnes, veselības un izglītības jomā. Robijs iekļuva pusfinālā The Place Prize for Contemporary Dance 2012, savukārt 2014. gadā viņu sponsorēja Bloomberg with Settlement. Pašreizējie Robija projekti tiek attīstīti sadarbībā ar vizuālās mākslas un amatniecības meistariem un organizācijām.

Deja satiek skulptūru, satiek dārza nojumi. Duglass dala prožektora gaismu ar vienkāršiem objektiem cēloņa un seku horeogrāfijā. Duglass sakārto objektus, parasti – uzmanīgi. Objekti sakārto Duglasu, dažreiz – iespaidīgi. Šajā pārsteidzošajā, vārīgajā un humoristiskajā solo skatītājam ir privilēģija ienākt vientulīgas personības pasaulē. Caur izmēģinājumiem, kļūdām un ar neizmērojamu zinātkāri viņš veido savienojumus ar vislabākajiem paņēmieniem, kādus vien zina. Izrāde „Duglass” veidojas no fiziskām darbībām, kuras Robijs Singe iztēlojies, strādājot dažādus ikdienas darbus Skotijas augstkalnē. Izrāde tika veidota 2014. gadā brīvdabā un Evanton Village Hall telpās.