ĀRĀ / BRANKO POTOČANS / ĢIT

TURKU KAFIJA

Horeogrāfs: Branko Potočans (Slovēnija) Līdzautori un dejotāji: Agate Bankava, Ivars Broničs, Rūdolfs Gediņš, Taisija Frolova, Eva Kronberga, Sandra Lapiņa, Elīna Lutce, Anastasija Lonšakova, Anne Birte Nord, Jānis Putniņš, Modris Opelts Kostīmi un vizuālais tēls: Ieva Kauliņa Mūzika: Jānis Burmeisters, Andrejs Jarovojs Producenti: Ģertrūdes ielas teātris, kompānija “ĀRĀ”, “Vitkar Zavod” (Slovēnija) Izrāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Rīgas Domes finansiālu atbalstu.

Biļetes www.bezrindas.lv un galerijā ISTABA (K.Barona 31a)


“Turku kafija” pēta indivīda un sabiedrības attiecību krustpunktus, caur sadursmi meklējot atbildi uz ikvienam cilvēkam būtiskiem jautājumiem. Horeogrāfs izrādes tēmu piesaka šādi: “Dzīve ir kā turku kafija – tā ir garda, tai ir jēga un pamats. Lai kas notiktu, man vienmēr ir jāatbild uz jautājumiem: kas es esmu? No kurienes es nāku? Kur es eju? It’s a long way, baby. Let’s find it out!”


Pēc septiņiem gadiem horeogrāfs Branko Potočans ir atgriezies Ģertrūdes ielas teātrī, lai kopā ar laikmetīgās dejas kompānijas “Ārā” dalībniekiem radītu jaunu dejas izrādi. Tieši ar viņa veidoto fiziskā teātra izrādi “Männersache” 2009. gadā pirmo reizi skatītājiem durvis vēra zāle Ģertrūdes ielā 101a, kuras panākumi lika pamatu Ģertrūdes ielas teātrim.